More

  9 tipů jak snížit osobní podíl na testech a pokusech na zvířatech

  Každý z nás může napomoci světu bez testů a pokusů – můžeme vybírat a přizpůsobit svůj životní styl hned v několika oblastech: 
  1. Nekuřte a nepijte alkohol.
  2. Kupujte přírodní kosmetiku, kosmetiku s certifikací netestování nebo kosmetiku firem, které nepodporují testy na zvířatech mimo EU (stačí zagooglit).
  3. Preferuje používání přírodních čistících prostředků (vyrábět můžete sami nebo kupujte značky ideálně s HCS certifikátem).
  4. Používejte přírodní a eko verze chemických prostředků jako barvy, laky, které se už na trhu objevují.
  5. Stravujte se zdravě a cvičte, abyste nemuseli později procházet civilizačními onemocněními a nemuseli konzumovat léky.
  6. Preferuje bio potraviny a oblečení z ekologického zemědělství, abyste nepodporovali používání chemických hnojiv a testované látky v potravinách a barvivech.
  7. Posilujte svoje zdraví prevencí, nekonzumujte zbytečně léky, zejména pokud je můžete nahradit přírodní léčbou, seznamte se s psychosomatikou – většina nemocí začíná v naší psychice.
  8. Žijte udržitelně, inspirujte se tipy minimalismu: nenakupujte zbytečně další věci, které nepotřebujete – na zvířatech je dnes testováno bohužel stále téměř vše.
  9. Pokud studujete obory, kde jsou zvířata používaná jako animální modely, nabízejte alternativní možnosti (stačí zagooglit pro projekty, které vás v tom podpoří).

  Máte další nápady a tipy? 

  Díky všem za každý malý krok, protože jen tak postupně společně změníme i toto peklo, kterým zvířata musí zatím procházet 

  MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT

  Comments

  PŘEČTI SI TAKY

  Akashinga: Nový dokument Jamese Camerona o ženském boji pro zvířata

  V těchto dnech byl představen dokument Akashinga - Nature Protected by Women od  James Camerona. Akashinga je snímek, který za to...

  Další korona virus může přijít spíš od prasat, říká expert na zoonózy

  V zajímavé debatě Plant Based News , které se účastnil Joaquin Phoenix, Moby a expert na zoonózy Dr. Michael Greger a vy...

  Den planety: Tipy, jak dělat každý den Dnem planety.

  Dnes slavíme Den Země ❤️ Kdy jindy si lépe uvědomit, že vše špatné, co přírodě a zvířatům lidstvo dělá, se zákonitě vrací?