More

  Preference rostlinné stravy zachrání více jak 7000 zvířat za 1 lidský život

  Možná jste se někdy zamýšleli nad tím, kolik zvířat může zachránit před smrtí to, pokud se rozhodnete omezit nebo vyloučit je ze svého jídelníčku. Takové číslo je samozřejmě velmi individuální, a záleží na tom, jak statistiku pojmeme – jaká zvířata do ní zařadíme.

  Jedním z propočtů, který byl vypracovaný je ten zpracovaný ve studii založené na údajích FAO týkající se průměrné konzumace zvířat lidmi z roku 2018 a najdete ho v tomto článku. Uvádí propočty, že jeden průměrně dlouhý lidský vegan život ušetří 105 zvířecích životů ročně – a tedy při průměrném věku 75 let více jak 7000 zvířat. Nepočítá ale zvířata, která jsou zabita jako vedlejší produkt živočišné výroby – například ryby a další zvířata, odchycená zbytečně do sítí – a jejich počet je ohromný.

  Dalším propočtem jsou výsledky The Human League, která počítá jedno zvíře na jeden den, protože do celkového počtu započítává i zvířata zabitá „vedle“ vaší přímé spotřeby – a pak je po 75 letech počet mnohem vyšší – přes 27 000 zvířat.

  Se stejnou filosofií počítá i kalkulačka Cowspiracy.

  My jsme si do naší info kampaně vybrali údaj nejnižší – abychom reflektovali dopředu na různé argumenty proti. Jsme si náročnosti takové statistiky vědomi, i toho, jak velmi individuální to je. Ale budeme rádi, pokud vás toto číslo – ať už jakkoliv vysoké – přiměje k zamyšlení. I to nejnižší je totiž strašně vysoké, a cena, kterou za to platí zvířata je ještě vyšší.

  Proto bychom vás rádi podpořili v pohledu, že zvířata jíst nemusíme 🙂 Přijďte se inspirovat třeba 11.9. 2022 na naši Veggie Náplavku, největší akci v ČR, která prezentuje a nabízí rostlinné alternativy.

  Projekt Vegan Psychologie

  Pokud vás témata vegan psychologie zajímají, sledujte nás pro další termíny webinářů - můžete se registrovat.
  Píšeme také články, najdete je buď zde nebo na www.lindamaruscakova.cz

  MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT

  Comments

  PŘEČTI SI TAKY

  Akashinga: Nový dokument Jamese Camerona o ženském boji pro zvířata

  V těchto dnech byl představen dokument Akashinga - Nature Protected by Women od  James Camerona. Akashinga je snímek, který za to...

  Další korona virus může přijít spíš od prasat, říká expert na zoonózy

  V zajímavé debatě Plant Based News , které se účastnil Joaquin Phoenix, Moby a expert na zoonózy Dr. Michael Greger a vy...

  Den planety: Tipy, jak dělat každý den Dnem planety.

  Dnes slavíme Den Země ❤️ Kdy jindy si lépe uvědomit, že vše špatné, co přírodě a zvířatům lidstvo dělá, se zákonitě vrací?