More

  Další korona virus může přijít spíš od prasat, říká expert na zoonózy

  V zajímavé debatě Plant Based News , které se účastnil Joaquin Phoenix, Moby a expert na zoonózy Dr. Michael Greger a vy ji najdete na videu v článku, zaznělo několik zajímavých faktů. A to právě k pandemiím jako je korona virus způsobeným zoonózami – tedy onemocněními přenosnými ze zvířat na lidi.

  „Zoonózy se na celém světě nevyskytují pouze nyní, jako příčina viru COVID-19. Existují na všech kontinentech dlouhodobě, a jsou zapříčiněny dvěma základními příčinami.

  První z nich je pronikání člověka do neobydlených oblastí, kde se setkává s divokými zvířaty, se kterými by se přirozeně nesetkal. Ta ho mohou nakazit neznámými viry, na které nemá člověk nativně nastavenou obranyschopnost. To je i případ čínských tržnic a konzumace divokých zvířat.

  Druhou příčinou, o mnoho častější, jsou ale velkochovy. Nepřirozené podmínky zvířat, ve kterých člověk zvířata drží, způsobují rychlejší mutace virů z dalších zvířat. Ty jsou pak přenosné na člověka.

  „Nový koronavirus může přijít OD prasat,“

  říká k otázkám zoonóz expert na infekční onemocnění Dr. Michael Greger v debatě níže na videu, a porovnává realitu obav z luskounů a zvířat chovaných v chovech. 

  „Zatímco populace luskounů klesá, my produkujeme víc jak miliardu (platí jen pro USA, pozn.) prasat ročně a zvyšujeme tak riziko toho, že příští pandemie přijde právě ze zvířat chovaných v chovech, ne od divokých zvířat.“

  Jedním z řešení je právě snižování populace zvířat chovaných v chovech. K ní může pomoci rostlinná strava.

  Více se dozvíte také v našem dalším článku o zoonózách.

  Projekt Vegan Psychologie

  Pokud vás témata vegan psychologie zajímají, sledujte nás pro další termíny webinářů - můžete se registrovat.
  Píšeme také články, najdete je buď zde nebo na www.lindamaruscakova.cz

  MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT

  Comments

  PŘEČTI SI TAKY

  Den planety: Tipy, jak dělat každý den Dnem planety.

  Dnes slavíme Den Země ❤️ Kdy jindy si lépe uvědomit, že vše špatné, co přírodě a zvířatům lidstvo dělá, se zákonitě vrací?

  9 tipů jak snížit osobní podíl na testech a pokusech na zvířatech

  Každý z nás může napomoci světu bez testů a pokusů - můžeme vybírat a přizpůsobit svůj životní styl hned v několika oblastech: 1. Nekuřte...

  Mužnost, maskulinita a veganství

  Esej - Maskulinita zvířete a slabost člověka před zrcadlem Úvodní scéna ze slavné divadelní hry Caveman, mapující téma...